Mikronakłuwanie frakcyjne

Dermapen to bardzo wszechstronne urządzenie stosowane do tej pory w wielu wskazaniach takich jak poprawa elastyczności skóry, likwidacja blizn, zmarszczek czy rozstępów. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii czy też lasera frakcyjnego. Mechanizm działania urządzenia oparty jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsacyjnych igieł. Dermapen tworzy w skórze pionowe mikrootwory ułatwiając przy tym dostarczenie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji oraz wrodzoną zdolność komórek skóry do produkcji włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Mechanizm działania

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Przebieg zabiegu

Lekarz zbiera pełny wywiad lekarski, ocenia stan skóry pacjenta, dobiera rodzaj stosowanego preparatu oraz ustala schemat dalszego postępowania. Następnie zostaje nałożony krem znieczulający. Po 15-50 minutach (w zależności od zastosowanego znieczulenia) zostaje wykonany zabieg. Zabieg w zależności od leczonej powierzchni trwa 15-30 minut.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty terapii widoczne są już po pierwszym zabiegu, skóra jest bardziej elastyczna i jędrna. Jednak optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów 2-6 w odstępie 1-2 tygodni. Liczba zabiegów uzależniona jest m.in. Od rodzaju problemu skóry z którym zgłasza się pacjent. W trakcie zabiegu skóra jest równomiernie zaróżowiona, z możliwością punktowego krwawienia. Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po kilku dniach może pojawić się delikatne złuszczanie.

Przeciwwskazania

  • ciąża,
  • laktacja,
  • stany zapalne skóry,
  • aktywny trądzik,
  • alergia,
  • opryszczka.

Po zabiegu należy zachować ostrożność przed ekspozycją leczonej skóry na słońce, przez okres minimum 6 tygodni po zabiegu, zaleca się stosowanie filtrów przeciwsłonecznych przeznaczonych dla skóry wrażliwej oraz kosmetyków zalecanych po procedurach medycznych.

Wskazania