Karboksyterapia Medika

Karboksyterapia to zdobywająca coraz większą popularność metoda stosowana w medycynie estetycznej, której działanie polega na podskórnym lub śródskórnym podawaniu gazu medycznego – dwutlenku węgla. Już w latach 30. dobroczynne działanie dwutlenku węgla było wykorzystywane w medycynie do leczenia chorób układu krążenia. Z czasem zauważono, że ten, jak go nazywają „cudowny gaz” poprawia stan i wygląd skóry. To przełomowe odkrycie sprawiło, że zaczęto stosować dwutlenek węgla w terapiach medycyny estetycznej. Terapia dwutlenkiem węgla została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej, od momentu zastosowania botoksu.

Urządzenie Carboxytherapy Medika spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej- posiada certyfikat CE. Podczas pracy wykorzystuje medyczny, certyfikowany gaz firmy LAPAROS. Dzięki możliwości regulowania temperatury podawanego gazu od 20°C do 50°C odczucia w trakcie zabiegu są minimalne. Urządzenie jest w pełni automatyczne , posiada regulowany przepływ gazu oraz regulowaną objętość podawanego gazu a zastosowanie antybakteryjnych filtrów hydrofobowych zmniejsza znacząco ryzyko powikłań zapalnych.

Dwutlenek węgla to naturalny gaz o bardzo wielu zastosowaniach i unikalnych właściwościach. Jedną z nich jest zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie małych, tętniczych naczyń, dzięki czemu, zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze leczonego obszaru. Ponadto reakcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Co ważne, remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry, wzmaga mikrokrążenie, a co za tym idzie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. W czasie zabiegu może być odczuwane delikatne ukłucia, choć pacjenci szybko się do tego przyzwyczajają. Zabieg trwa od 5 do 60 minut zależnie od warunków i obszaru.

Bardzo ważne jest wykonywanie karboksyterapii w serii - 5 lub 10 zabiegów - tylko wówczas jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony efekt.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • okres karmienia piersią
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (opryszczka)
  • ciężka niewydolność serca, nerek, płuc

Objawy niepożądane :

  • zaczerwienienie
  • niewielki obrzęk
  • ślady po wkłuciach
  • niewielkie krwiaki

Wskazania do zabiegu: