Kompresjoterapia

Terapia uciskowa jest jednym ze sposobów zapobiegania lub łagodzenia przewlekłej niewydolności żylnej. Jest to skuteczna, nieinwazyjna i nowoczesna forma leczenia schorzeń układu żylnego i limfatycznego kończyn. Kompresjoterapię realizuje się za pomocą specjalistycznych wyrobów uciskowych (rajstopy, pończochy lub podkolanówki) wywierających ucisk na kończynę. Ucisk masuję kończynę podczas ruchu i zmusza do efektywności działania tzw. pompę mięśniową. Pobudza tym samym przepływ chłonki oraz krwi żylnej. Najwięcej zalegającej krwi gromadzi się wokół kostek, wyroby lecznicze są w tym miejscu bardzo ciasne. Ucisk stopniowo zmniejsza się i w połowie uda jest już minimalny.

Terapia uciskowa powinna być stosowana u:

  • pacjentów po zabiegu skleroterapii, operacji żylaków – znacznie polepsza wyniki pozabiegowe oraz chroni przed powikłaniami
  • osób genetycznie predysponowanych do PNŻ, o zastawkach w mniejszej ilości bądź uszkodzonych;
  • osób z nadwagą, u których zwiększona objętość brzucha i tkanki tłuszczowej utrudnia odpływ krwi z żył kończyn dolnych do serca;
  • kobiet w ciąży, u których znaczne zwiększenie objętości jamy brzusznej i obniżenie aktywności fizycznej powoduje trudniejszy przepływ żylny, a hormony — rozluźnienie żył w pierwszym trymestrze;
  • osób odbywających długie loty samolotem bądź podróżujących samochodem, ponieważ zaburzenie krążenia krwi w takich przypadkach może doprowadzić do choroby zakrzepowo-zatorowej nawet u młodych ludzi.
  • u osób zdrowych, których praca wymaga dłuższego stania (sprzedawcy, fryzjerzy, pielęgniarki, dentyści) lub siedzenia (kierowcy, urzędnicy, kasjerzy, pracownicy biurowi, lekarze).

Marka SIGVARIS to gwarancja najwyższej szwajcarskiej jakości, uznawana za numer 1 na całym świecie. Polecana przez POLSKIE TOWARZYSTWO FLEBOLOGICZNE. Sigvaris pończochy oraz rajstopy przeciwżylakowe w IV klasach ucisku dla kobiet i mężczyzn to medyczne wyroby, które doskonale dopasowują się do kończyny, gwarantując wysoki komfort noszenia. Zapewniają skuteczną terapię uciskową poprzez prawidłową medyczną stopniowaną kompresję. Wyroby te produkowane są z wysokiej jakości trwałego, a jednocześnie miękkiego w dotyku, delikatnie prążkowanego materiału o dobrej rozciągliwości. Są niezwykle dobrze dopasowane do nogi, zwłaszcza w stopie. Poza tym mają gładszy i delikatniejszy szew przy palcach dla lepszego komfortu użytkownika.

Produkty dostępne są w wersji z otwartymi oraz zakrytymi palcami, w różnych wariantach kolorystycznych. Rajstopy lub pończochy są idealnie dopasowane dla każdego pacjenta, ponieważ dokonujemy pomiarów w kilku miejscach.

Przed zabiegiem skleroterapii pacjent powinien zaopatrzyć się w wyrób medyczny wg swoich preferencji, żeby po zamknięciu żył cieszyć się komfortem noszenia.

Proponujemy trzy rodzaje produktów:

  • Top Fine Select: jest wyrobem dla Pań i Panów, sprzedawanym w kolorach beżowym i czarnym. Z uwagi na dobrą jakość materiału i niewygórowaną cenę są to dość popularne wyroby.
  • Magic: to produkt dostępny w I i II klasie ucisku. Szczególnie polecany dla Pań lubiących elegancko wyglądać. Wyroby Magic dobrze dopasowują się do kobiecych kształtów. Zaletą produktu jest dobrze wykończona stopa i wyjątkowa gładkość mankietów utrzymujących pończochę na udach. Dostępna jest gama 6 kolorów do wyboru
  • Cotton: to szlagierowy produkt firmy Sigvaris. Jego zaletą jest duża zawartość bawełny (14%), dzięki której posiada on dodatkową miękkość w dotyku. To linia unisex zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pończochy i rajstopy w dwóch klasach ucisku.

Kliknij tutaj aby zobaczyć instrukcję w jakich miejscach dokonać pomiarów przed zamówieniem produktu.

Pomiarów dokonujemy najlepiej z rana, ponieważ niektóre osoby mogą mieć tendencje do powstawania obrzęków w ciągu dnia. Pomiary w obwodzie muszą być wykonane w najszerszym miejscu łydki(punkt c) i uda(punkt f).