Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest to zabieg wspomagający odchudzanie, redukuje złogi tłuszczu i cellulitu. Jest to metoda opierająca się na używaniu energii ultradźwiękowej do dokładnego odseparowania tkanki tłuszczowej od tkanek okalających. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wysokiej częstotliwości wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, aktywowane są różne enzymy w komórkach.

Przy tym zabiegu istotne jest, że energię ultradźwięków nakierowuje się bezpośrednio na tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć.Zabieg jest na tyle precyzyjny, że nie działa na otaczające tkanki i nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych. Tym samym pacjent szybciej widzi efekt w postaci nowej sylwetki i wraca do normalnej aktywności życiowej. Wahania fali ultradźwiękowej wywierają efekt mikromasażu na tkankę tłuszczową, widocznie redukując jej objętość. Ultradźwięki stymulują strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej i usuwają zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek. Tłuszcze są eliminowane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem.

Przeciwskazania:

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • osoby z aktywną chorobą nowotworową
  • choroby przewlekłe narządów wewnętrznych
  • zakrzepowa choroba żył kończyn dolnych
  • zaawansowana miażdżyca obwodowa
  • rozrusznik serca i metalowe implanty w ciele
  • ostry stan zapalny organizmu
  • przewlekłe stosowanie leków rozrzedzających krew np. kwas acetylosalicylowy

Tłuszcze są eliminowane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego i wydalane z moczem. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej. Przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem należy zwiększyć przyjmowanie płynów o około 1-1,5 l dziennie. Dzięki temu następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Zwiększoną ilość płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn.