Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to metoda znana i stosowana na świecie od wielu lat. Jest doskonałą metodą profilaktyki hamującą proces starzenia się skóry. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu śródskórnie niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca chorobowo zmienione. Pozwala to uzyskać poprawę jakości i struktury skóry twarzy i ciała zwłaszcza w okolicach najbardziej delikatnych np. powieki, szyja, dekolt, dłonie. Mezoterapię wykorzystujemy także w profilaktyce i leczeniu wypadania włosów, leczeniu cellulitu, rozstępów czy przebarwień.

Mezoterapia to nowoczesna metoda regeneracji i odżywiania skóry. Cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Mezoterapia, jako niechirurgiczna metoda poprawy wyglądu skóry prowadzi do poprawienia metabolizmu komórek, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania skóry. Dzięki śródskórnym, ale nierzadko także podskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu, poprawia się również mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych – lipoliza. Zabiegi mezoterapii odżywiają, rewitalizują, pobudzają i regenerują skórę.

Przebieg zabiegu

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych w odpowiednim stężeniu i składzie. Preparat wstrzykuje się w odpowiednie miejsce w niewielkiej ilości. Stosuje się specjalne "koktajle" zawierające witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe.

Przed zabiegiem pacjent jest miejscowo znieczulany przy pomocy maści z substancją znieczulającą. Zabieg wykonywany jest wyłącznie przez lekarza. Może on wstrzyknąć roztwór za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki bądź mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii.

Po zabiegu może pojawić się miejscowe zaczerwienienie, obrzęk, drobne siniaki. Zmiany te zwykle ustępują w przeciągu 72 godzin.

Przeciwwskazania

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • stany zapalne skóry w miejscu zabiegu,
 • tendencje do tworzenia się przyrosłych blizn,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Stosowane preparaty

Nowością są zabiegi mezoterapii biomimetycznej, które nie tylko gwarantują efektywne odmładzanie ale też dają stuprocentową skuteczność w walce z cellulitem, trwałymi zmarszczkami i przebarwieniami.

Mezoterapia biomimetyczna Dermaheal HSR

Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi i dekoltu. Powoduje wygładzanie drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga utrzymać optymalną równowagę.

Zastosowanie

 • działanie przeciwzmarszczkowe,
 • zapobieganie starzeniu się skóry,
 • do skóry trądzikowej o rozszerzonych porach.

Mezoterapia biomimetyczna Dermaheal SR

Działa udoskonalając skórę podstarzałą, trądzikową i o rozszerzonych porach. Redukuje i zapobiega drobnym zmarszczkom, tworząc nowe komórki skórne. Zwiększa elastyczność skóry, zwiększając ilość kolagenu, elastyny i innych składników macierzy pozakomórkowej.

Zastosowanie

 • zapobieganie starzeniu się skóry,
 • działanie przeciwzmarszczkowe,
 • skóra trądzikowa o rozszerzonych porach.

Mezoterapia biomimetyczna Dermaheal HL

Działa zmniejszając efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Zastosowanie

 • zapobiega wypadaniu włosów,
 • alopecja.

Mezoterapia biomimetyczna Dermaheal LL

Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.

Zastosowanie

 • redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
 • leczenie cellulitu,
 • regeneracja i zwiększenie elastyczności skóry.

Mezoterapia biomimetyczna Dermaheal SB

Działa rozjaśniają co i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje powstałe w wyniku syntezy melaniny przebarwienia skórne i wygładza koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

Zastosowanie

 • przebarwienia skórne i melasma,
 • efekt rozjaśnienia,
 • redukcja syntezy melaniny.

Wskazania do zabiegu