Wypełnianie i modelowanie ust

Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w formie żelu, co prowadzi do wygładzenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego nawilżenia. W zależności od oczekiwań istnieje możliwość nawilżenia (rewitalizacji związanej z procesem starzenia w postaci odwodnienia czerwieni wargowej), korekcji konturu, zwiększenie objętości wargi górnej lub dolnej oraz podniesienia kącików ust.

Powiększanie ust to zabieg z zakresu medycyny estetycznej zalecany osobom, które dostrzegają problem zbyt małych ust, chciałyby zmieniać ich kształt bądź nadać im sprężystość. Korekta ust może być wykonywana także, jeśli zachodzi konieczność rekonstrukcji lub potrzebne jest zmniejszenie ich asymetrii. Modelowanie ust przynosi dobre efekty również u osób z zanikającym kolorytem warg.

Przebieg zabiegu

Powiększanie ust jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenia o działaniu miejscowym przy pomocy kremu znieczulającego ok. 30 min przed zabiegiem. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Obszar, w który wprowadzany jest kwas hialuronowy zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy. W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust tzn: zwiększyć objętość wargi czerwonej, modelować kontur czy wypełnić drobne zmarszczki wokół ust.

Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem jednolitej dystrybucji podanego preparatu. Usta po zabiegu są lekko opuchnięte, co może utrzymywać się przez 3-5 dni. Może pojawić się również siniak.

Efekty zabiegu

Czas wchłaniania kwasu hialuronowego jest ściśle uzależniony od uwarunkowań organizmu człowieka oraz podanego preparatu. Zwykle efekt zabiegu utrzymuje się około 6-9 miesięcy. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne nawodnienie skóry, poprawę jej elastyczności i napięcia.

Postępowanie po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne,gorące napoje i sauna).

Działania niepożądane

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne takie jak obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni.

Proponowany zabieg